סדנאות
  פעילות ילדים ונוער
  טורים אישיים
  מאמרים
  הודעות לעיתונות
  פרסים ותערוכות
  ספרים חדשים
  לזכרם

לקסיקון הסופרים

  אודות הלקסיקון
  דבר העורך
  אלפון
  חיפוש

מאזניים

  דבר העורך
  אודות מאזנים
  טופס הרשמה
  גיליונות מאזנים

חברים

  תנאי קבלת חברים
  תהליך ההרשמה
  טופס הרשמה
  זכויות חברים
  תעריפון מומלץ
  חדשות באגודה
  דרושים
סניפים
  סניף חיפה והצפון
 
ספרים חדשים
מאת : דר אביבה ברושי
הספר חייו ומותו של המלך מוֹקטֶסוּמָה הגדול הוא רומן היסטורי, פרי מחקר מדוקדק, המתאר את ימיה האחרונים של מלכות האצטקים, ואת הטבח הנורא - טבח עם - שהתרחש במקסיקו הקדומה והביא לקצה של תרבות שלמה.
מאת : חדווה רבינזון בכרך
אדלינה קליין של מחוזות הרוח מאמר על ספרי שירתה: "עצי האקץ" (הוצ' "א.דגני", ירושלים) תשס"ג – 2003 "שמש חומות" (הוצ' "ביצרון", ירושלים) תש"ע – 2009 "ריקוד הצרצר" (הוצ' "עקד", תל-אביב) תש"ע – 2009 מאת: ד"ר חדווה רבינזון בכרך
מאת : יוסי אלרן כהן
ספר חדש !! תהילה אחרונה מאת יוסי אלרן כהן
מאת : לימור שריר
מבוא לספר: מרטין בובר מקרוב שיחות עם יהודית בובר אגסי
מאת : בעריכת ד''ר משה גרנות
בלקסיקון 1240 ערכים של יוצרי הספרות היפה העברית, חוקריה ומבקריה מקום המדינה ועד ימינו אלה.
מאת : יעקב ברזילי
עבור יעקב ברזילי השואה איננה זכרון מטריד של מקרה נורא־הוד ואיום שקרה לנו כקולקטיב, אי־שם במחצית הראשונה של המאה העשרים, בעיקר ביבשת אירופה.
מאת : בקורת מאת לימור שריר
שלושה מרכיבים מעניינים ישנם בשיריו של אלחנן ניר והחיבור ביניהם יוצר הרמוניה מעודנת, מרתקת ונוגעת ללב. ראשית, כישרון בולט וכושר הבעה אינטליגנטית שממנה יכול להתרשם כל הקורא בשיריו גם אדם שמומחיותו איננה שירה
מאת : נאוה סמל
אין מקום רחוק מדי. אמנם אוסטרליה נמצאת בצדו האחר של כדור הארץ, אבל העובדה שאִייר, בנה של נאוה סמל, מתגורר ולומד שם מוזיקה מושכת אותה לצאת למסע הארוך.
מאת : יוסף כהן אלרן
כשאתה מניח מידך את ספרו החדש של אלרן, נדמה שהשאלה שהספר נדרש לה היא שאלת פילוסופית: האם האושר הוא דבר מדומה בלבד? האם נילחם עד מוות כדי לגעת בו? גיבור הסיפור שואל עצמו כל רגע, איך מתמודדים עם ניסיון שעלול לערער את שלוות הנפש, את שלמות החיים השגרתיים? איך מחזיקים מעמד ולא מאבדים פרופורציות? איך ייראה עולמו יום אחרי שהפנטזיה התגשמה ונעלמה?
מאת : סיגלית דיל
בובות. אם תתבוננו עמוק-עמוק בעיניהן הפקוחות לרווחה,קפואות-המבט וארוכות-הריסים, אולי בכל זאת תמצאו בהן ניצוץ חיים? דולי, ילדה מפוחדת, נחטפת אל מגדל גבוה, עתיק ואפוף מסתורין שקצהו לא נראה לעין, אשר גבירה קשוחה מנהלת ביד רמה.
מאת : איריס מיטלמן
"הנה קצת יותר טוב. לא נורא. נורא ואיום. הכי נורא שיכול להיות. חצי חיים נבנו על מציאות שגויה. כל מה שהיה עד לרגע זה, כאילו לא היה. עכשיו מתחילים החיים הזוגיים על באמת, עם הקלפים על השולחן. חיים זוגיים. שטויות במיץ. בדיחה זדונית. המצאה כוזבת. אין זוגיות. יש כל אחד בנפרד."
מאת : שמאי גולן
שני זוגות ניצבים במרכזו של רומן מרגש זה - המתרחש לקראת סוף, המאה ה-20 בישראל. הזוג האחד - לאורה ושמואל גדנקר - שני ניצולי שואה שהזקינו.
מאת : עדה אהרוני
"האישה בלבן: זיכרונות מאלכסנדריה", הוא סיפור אמת נפלא, העולה על כל דמיון – אוד מוצל מהעקירה הגדולה של יהדות מצרים במאה ה-20, ושל בית החולים היהודי באלכסנדריה. הוא גשר בין מערב ומזרח, המאיר את הגורל המשותף של העם היהודי.
מאת : הנהלת האגודה
סיפורים־רישומים אלה חבוי בהם עולם ומלואו. הספר מגלה בבירור את כישרונה המיוחד של לימור שריר ליצור סיפורים שהם מעט המחזיק את המרובה באופן שהקורא חש שהוא עצמו חי וחווה את האירועים הלקוחים מחיי היום יום.
מאת : הנהלת האגודה
"תמיד עכשיו" (הוצאת כרמל, 2008), ספרה החדש של רות פלד-נאי, והשביעי במספר, הוא מונולוג של נעמי, המביטה בחייה ומנסה להבין את פשרם ואת הדרמות המתחוללות במשפחתה.
מאת : דר ' לימור שרייבמן שריר
קריאת הדורות על ארבעת כרכיו הינו לדעתי ספר חובה. הספר מרתק וקריאתו מהנה ומרחיבת אופקים.

 כל הזכויות שמורות לאגודת הסופרים העברים במדינת ישראל  

Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים