סדנאות
  פעילות ילדים ונוער
  טורים אישיים
  מאמרים
  הודעות לעיתונות
  פרסים ותערוכות
  ספרים חדשים
  לזכרם

לקסיקון הסופרים

  אודות הלקסיקון
  דבר העורך
  אלפון
  חיפוש

מאזניים

  דבר העורך
  אודות מאזנים
  טופס הרשמה
  גיליונות מאזנים

חברים

  תנאי קבלת חברים
  תהליך ההרשמה
  טופס הרשמה
  זכויות חברים
  תעריפון מומלץ
  חדשות באגודה
  דרושים
סניפים
  סניף חיפה והצפון
 
דבר עורך לקסיקון הסופרים העברים בהווה >>

הלקסיקון המוגש בזה לקורא, ללומד וליוצר, הוא פרי יוזמתה של הנהלת אגודת הסופרים העברים, אשר פנתה ב"קול קורא" לכל חבריה, ואף למי שאינו נמנה על חבריה, בבקשה לשלוח קורות חיים. רבים מהסופרים טרחו ושלחו את שהתבקשו, ודבריהם היו בסיס לטיוטות שנשלחו אליהם בחזרה לבדיקה. כיוון שלא הכל נענו, בסופו של דבר,  לבקשת המערכת, וכיוון שדרכו של לקסיקון להיות תבניתי, בוודאי לא מעט מהכתוב בו אינו מעודכן, וגם לא תמיד לרוחם של הנוגעים בדבר – היוצרים שלכבודם התחברו הערכים.

בדף ההסבר שנשלח לסופרים, יחד עם טיוטת הערך, צוינו אילו פרטים לא ייכללו בלקסיקון, וביניהם: פירוט פרסומים וכתבי עת, שבחים, ביקורות, המלצות ותוכן היצירות. הלקסיקון נמנע מלהזכיר "ייחוס" ו"זכות אבות" , אם הדבר לא היה דרוש לתיאור מהלך החיים. וכן, רק בני זוג היוצרים של בעלי הערכים הוזכרו בלקסיקון בשמותיהם.

 הכרך שלפנינו, אשר בהיעדר שיתוף פעולה מלא של רבים מהסופרים, בוודאי אינו חסר פגמים – הוא רק בבחינת מהדורת ניסוי. אנחנו מקווים כי תתאפשר העברת הכרך באינטרנט, ובכך תינתן אפשרות לכל המושכים בעט להשיג על הכתוב בו, להוסיף ולתקן.

הלקסיקון הועד על ידי הנהלת האגודה ליוצרים חיים בלבד, אלא שלצערנו, הלכו לעולמם מספר חברים אשר טרחו בימיהם האחרונים ושלחו קורות חיים למערכת. ערכיהם שרירים וקיימים בלקסיקון לכבודם ולכבודנו.

תודה עמוקה להנהלת האגודה, ולעומד בראשה – חברנו בלפור חקק, אשר נתנו אמון לעושים במלאכה, תודה לחברי הוועדה המייעצת, שהטרדתי אותם לא מעט – דורית אורגד ויעקב ברזילי, תודה לחבר המערכת המפיק – מנחם מ' פאלק, שעול כבד הוטל על כתפיו,  ותודה למזכירות החרוצות מיכל ריחן, מזל יקותיאל ורחל עוגן שהקדישו מזמנן ומסירותן לצלחת המשימה שלקחנו על עצמנו. ותודה אחרונה ליעקב חסון, על עריכת הלשון וההגהות הרבות בלקסיקון זה. יבאו כולם על הברכה.

על האובניים "לקסיקון היסטורי" אשר  יעדכן את הערכים של "לקסיקון הווה" ויכלול  סופרים שיצרו מתש"ח ואילך

משה גרנות

 


 

אפריל 2017

             1
 2  3  4  5  6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16  17  18  19  20  21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30            
 
     

 הודעות ועדכונים

בחול המועד פסח יום רביעי 12.04.17 10:00 עד 18:00 במשך כל היום: פינות יצירה ומשחק מכירת ספרי ילדים במחיר מוזל עם הקדשת הסופר! אירוע מרכזי בשעה 16:00 ילדים מספרים – סופרים מקשיבים
קורס חדש עם אמיר אור
מידע בנושא תחרות הכתיבה הארצית לילדים לשנת תשע"ז, תחרות המתקיימת זו השנה ה-13 במסגרת "אגודת הסופרים", בה יוענקו לזוכים בטקס חגיגי תעודות מצוינות בכתיבה.
תיעוד קולי מרגש של יצחק לבני ז"ל באירוע לזכרו של משה דור ז"ל – ב-24.11.16
חברים שעדין לא הסדירו את התשלום לשנת 2017 נדרשים לעשות זאת בהקדם
תחרות הכתיבה הארצית בין תלמידי בתי ספר יסודיים, כיתות ג'-ו' – תשע"ז
ביום שלישי הקרוב, 17.1.17, תמלאנה בדיוק 180 שנה למותו הטראגי, בדו-קרב, של גאון הספרות הרוסית אלכסנדר פושקין. הפואמה הרצ"ב על חייו, אישיותו ונסיבות מותו של גאון ספרותי נדיר זה נכתבה ע"י פרופ' יוסי גמזו.
מועצת מערכת "מאזניים" מזמינה סופרים ומשוררים שספרם יצא לאור החל מחודש ינואר 2017 לשלוח אלינו את הפרטים הביבליוגרפים שלהם ואנו נפרסם בגיליונות מאזניים שיצאו לאור בשנה הבאה, היא 2017 הבאה עלינו לטובה.
משרד התרבות והספורט באמצעות מינהל התרבות, מיישם מדיניות לקידום והפצת תרבות ליישובים בפריפריה
ספריית ה"נטפליקס" BOOKS-BY-MAIL ומערכת חנויות הספרים בעברית הגדולה ביותר בכל רחבי ארצות הברית וקנדה למעונינים לפרסם את ספריהם
בבית הסופר ניתן לשכור-
1.שני חדרים עם דלת מחברת. 2.חדר אחד לחדר עבודה ליוצר ספרות או משרד.
הופעות פומביות או באמצעי התקשורת אלקטרונית מקור, תרגום, מאמר, ראיון עריכה, איסוף וכו' ניקוד, וכשרת כתב יד, הגהות הבאה לדפוס תוקף התעריפים בכל הסעיפים הוא מיום 1.10.2013 התעריפונים אינם כולל מס ערך מוסף
דמי חבר באגודה
דמי חבר באגודה 250 ש"ח דמי הרשמה לבקשת הצטרפות לאגודה 100 ש"ח סכום זה אינו מתקזז מדמי החבר.

כניסת חברים

שם משתמש

סיסמה

 

 כל הזכויות שמורות לאגודת הסופרים העברים במדינת ישראל  

Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים