סדנאות
  פעילות ילדים ונוער
  טורים אישיים
  מאמרים
  הודעות לעיתונות
  פרסים ותערוכות
  ספרים חדשים
  לזכרם

לקסיקון הסופרים

  אודות הלקסיקון
  דבר העורך
  אלפון
  חיפוש

מאזניים

  דבר העורך
  אודות מאזנים
  טופס הרשמה
  גיליונות מאזנים

חברים

  תנאי קבלת חברים
  תהליך ההרשמה
  טופס הרשמה
  זכויות חברים
  תעריפון מומלץ
  חדשות באגודה
  דרושים
סניפים
  סניף חיפה והצפון
 

חתונה אוסטרלית    >>

תאריך : 27/02/2009
מאת : נאוה סמל

 
אין מקום רחוק מדי. אמנם אוסטרליה נמצאת בצדו האחר של כדור הארץ, אבל העובדה שאִייר, בנה של נאוה סמל, מתגורר ולומד שם מוזיקה מושכת אותה לצאת למסע הארוך. היא מצטרפת אליו ל"אזור הקשת בענן" וחולקת איתו במשך כמה שבועות את חייו. על חוף הים היא מתוודעת אל חברתו האוסטרלית היפהפייה לוסי אליוט, מצטרפת לקומונה של בנה בעיירה ליזמור ובביירון ביי – בירת הניו-אייג'. נאוה יוצאת עם בנה וידידיו לטיולים, משתתפת בשיעורי מוזיקה בבית ספרו ורוקדת במסיבות הטבע שבהן הוא משמש תקליטן.
המסע הארוך לארץ הקנגורו והקואלה נהיה אט-אט למסע של היכרות עם תרבות מקומית עשירה ומורשת ילידים קדומה, אך בעיקר למסע של היכרות מחודשת  בין אם לבנה שמתבגר ומשתנה בארץ רחוקה, ולהיכרות עם המשפחה האוסטרלית של לוסי, שתהיה אולי לחלק ממשפחתה. אך זהו גם  מפגש עם דור שלם של ישראלים צעירים אחרי שירותם הצבאי שנודדים בעולם ומתחבטים לגבי המקום שטוב ונכון לחיות בו.
 
חתונה אוסטרלית הוא יומן מסע אישי ואינטימי מאוד. סיפור אהבה כפול – זה של צעיר ישראלי וצעירה מתרבות שונה וזה שבין הורה וילד שמוצאים דרך לגשר על פני אי-ההבנות והשקפותיהם השונות. בכנות גדולה ובישירות כובשת לב פורשת הסופרת לפני הקוראים את הלבטים, האהבה, ההיסוסים ורגעי החולשה והאושר שבמהלך המפגש המחודש עם בנה. איך נראית ישראל מצדו האחר של העולם? איך נראית המשפחה ממרחק השנים שחלפו והילדים שגדלו? האם נולדים כאן ישראלים המשתייכים לזן חדש של "יהודי נודד", שיוצא לחפש את גורלו מחוץ לגבולות הארץ? והאם החתונה הבאה היא חתונתם של אייר ולוסי? 
 


הוספת תגובה  הדפסה

 

 
תגובות הגולשים
מאת : נחום 28/10/2011 12:53:53 nahom8765@gmail.com
לפתיחת עסק מצליח. קורס www.start-up.co.il שיוביל אתכם להצלחה! אני ממליץ.

 
 כל הזכויות שמורות לאגודת הסופרים העברים במדינת ישראל  

Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים