סדנאות
  פעילות ילדים ונוער
  טורים אישיים
  מאמרים
  הודעות לעיתונות
  פרסים ותערוכות
  ספרים חדשים
  לזכרם

לקסיקון הסופרים

  אודות הלקסיקון
  דבר העורך
  אלפון
  חיפוש

מאזניים

  דבר העורך
  אודות מאזנים
  טופס הרשמה
  גיליונות מאזנים

חברים

  תנאי קבלת חברים
  תהליך ההרשמה
  טופס הרשמה
  זכויות חברים
  תעריפון מומלץ
  חדשות באגודה
  דרושים
סניפים
  סניף חיפה והצפון
 

ואם אתה מוכרח לאהוב     >>

תאריך : 29/08/2008
מאת : שמאי גולן

 

שני זוגות ניצבים במרכזו של רומן מרטיט זה - המתרחש לקראת סו, המאה ה-20 בישראל. הזוג האחד - לאורה ושמואל גדנקר - שני ניצולי שואה שהזקינו.

הוא רופא והיא אחות במקצועה, הנמצאים על סף מעברם הכפוי לדיור מוגן, מירושלים לתל אביב אל קרבתם של הילדים. המעבר מהווה משבר המניע את העלילה, שבמהלכה גדנקר אף חש אחריות כבדה ליידע את כולם על מה שהתרחש בשואה. הזוג האחר - בנם אלחנן ורעייתו דניאלה, שאביה עורך הדין היה, כפי שעתיד להתברר, אהובה של לאורה בצעירותה. הם נקלעים לסבך היחסים שבין הוריהם וזכרונותיהם המאיימים מימי השואה, אך המשותף להם הוא הכורח לאהוב.
 
זהו רומן מרגש על כוחה של אהבה ועל אכזריותה של המלחמה. הוא כתוב במונולוגים רבי עוצמה, והעלילה סוחפת ונעה בתעוזה בין העל- טבעי, הפנטסטי להתמודדות יום-יומית.

מן העלילה המרתקת עולות שאלות יסוד על קיומו של האדם: אהבה, זוגיות, הורות והזדקנות, ומידת כפיפותם של בני דור שני לנסיבות חייהם של ההורים. הספר גם בא בחשבון עם החברה הישראלית, האטומה, לעתים, למצוקתם של הקורבנות.


הוספת תגובה  הדפסה

 

 
תגובות הגולשים
מאת : sqauqajdrn 23/10/2011 08:13:00 sslxqz@xbzlim.com
LcTufb <a href="http://ruwpfuujarqw.com/">ruwpfuujarqw</a>, [url=http://bwnmrvbmmueu.com/]bwnmrvbmmueu[/url], [link=http://zfqmjifiqylj.com/]zfqmjifiqylj[/link], http://kvaijeymzdew.com/

 
 כל הזכויות שמורות לאגודת הסופרים העברים במדינת ישראל  

Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים