סדנאות
  פעילות ילדים ונוער
  טורים אישיים
  מאמרים
  הודעות לעיתונות
  פרסים ותערוכות
  ספרים חדשים
  לזכרם

לקסיקון הסופרים

  אודות הלקסיקון
  דבר העורך
  אלפון
  חיפוש

מאזניים

  דבר העורך
  אודות מאזנים
  טופס הרשמה
  גיליונות מאזנים

חברים

  תנאי קבלת חברים
  תהליך ההרשמה
  טופס הרשמה
  זכויות חברים
  תעריפון מומלץ
  חדשות באגודה
  דרושים
סניפים
  סניף חיפה והצפון
 

איגרת פרידה לחברים     >>

תאריך : 12/02/2015
מאת : הרצל ובלפור חקק

 

לחברות ולחברים

שלום.
עכשיו זה אמיתי. מחר תתייצב הנהגה חדשה באגודת הסופרים העברים. זהו סיומה של תקופה.
תמו 12 שנים, שבהן הובלנו את אגודת הסופרים העברים. בלפור כיהן שלוש קדנציות כיושב ראש, הרצל כיהן שלוש קדנציות ועוד חמישה חודשים... וחשוב לציין: פעילות מסורה בהתנדבות וללא שכר.
הגענו לקו הגמר, ורק משימה אחת לא השלמנו: הקמת "משכן הספרות העברית". הובלנו את החתימה על ההסכם עם היזָם, אך את הפרי תקצור ההנהגה החדשה.
"אִישׁ וּנְבוֹ לוֹ/ עַל אֶרֶץ רַבָּה" (רחל).
זו דרכה של דמוקרטיה, שיש בה ערך של תחלופה בהנהגה. לכן קיבלנו על עצמנו לפרוש מרצון.
החותָם המיוחד לנו בתקופה שבה הובלנו את האגודה הוא החותָם החברתי. עוד לפני שהתחלנו פעילותנו באגודת הסופרים העברים הקמנו מסגרת של התנדבויות סופרים בערי פיתוח וּכְפָרי ילדים. המשכנו בקַו זה גם בפעילותנו באגודת הסופרים העברים, והפעם היה לזה תֹקֶף כפעולות שנעשות בשם אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל. קיימנו גם מפגשים של סופרים יהודים ודרוזים בדאלית אל כרמל ויציאות ליישובים בתקופת נפילות הסקאדים בַּדרום וקיום מפגשי ספרות בבתי הספר שם.
בשנות כהונתנו נוסדו תחרויות היצירה לבתי הספר, שזכו להתרחב משנה לשנה. התקיימו תחרויות יצירה לבית הספר היסודי וגם לחטיבת הביניים ויצאו ספרי יצירה שכללו יצירות התלמידים. השנה עולים מדרגה: תחרויות גם לחטיבה העליונה.
בשנים אלה יצאו לאור שני לקסיקונים ספרותיים מטעם אגודת הסופרים העברים: "לקסיקון ההווה" ו"הלקסיקון ההיסטורי".
על קירות בית הסופר התקיימו מדי פעם תערוכות של שירים ממוסגרים על פי נושאים, וגם זו יוזמה שמעניקה אופי אחר לבֵית הסוֹפר. בחמש שנים אחרונות התקיים המיזם "מילה שלי" למען הלשון העברית בהיכל התרבות של נתניה וכנס "העברייה" במוזיאון חצר היישוב. נוצר גם מועדון שירה "מפגשיר", מועדון שהפיק לחבריו אנתולוגיה. הופקו גם שני כרכים של גבורות למאזניים.
יזמנו גם מיזם חינוכי למען הזֶמר העברי עם המֵפיק אמנון ברנזון ובית ספר תלמה ילין (יו טיוב: תרבותנו היא מולדתנו). ומיזם הדגל שלנו היה "קסת הזהב": הענקת תעודות הוקרה לאנשים ולגופים שעושים למען התרבות העברית. לא פֵּרטנו כאן שמות האנשים שליוו את המיזמים השונים, כי הם פורטו באִגרות קודמות.
הטיפול באירועי התרבות של האגודה קיבל חיזוק, והוקמה בצד ועדת האירועים גם וַעדה למיזמים מיוחדים: ועדה זו קיימה אירועים בשיתוף גופי תרבות אחרים, והאירועים נערכו מחוץ לבית הסופר בתל אביב (כך הקשָרים שנוצרו עם בית יוסף בּאו בתל אביב ומוזיאון חצר היישוב הישן ברובע היהודי בירושלים שבין החומות). בחצר היישוב יזמנו תערוכת שירים לכלים במוזיאון, "מוזות מוזיאון".
במלאת 80 שנה לפטירת ח"נ ביאליק מייסד אגודתנו, קיימנו ישיבת ועד היסטורית בחדר האורחים של ביאליק בשולחן שבו נפגשו הסופרים (ספט' 2014), וביום מלֹאת 100 שנה לרצח עם שבוצע בארמנים, משלחת של אגודתנו קיימה אירוע ברובע הארמני ונפגשה עם הארכיבישוף הארמני (20.4.2015),
מובן שלא נשכחו בתקופה זו "גנזים" ו"מאזניים" וכל שאר המשימות של האגודה. זכינו תמיד לסיוע של חברי הוועד המנהל ושל צוות בית הסופר שליוו את פעילותנו.
תודה על האֵמון הרב שזכינו לו מכֶּם תקופה כה ארוכה.
זו שעת פרידה,
עשינו כמיטב יכולתנו, בידיעה שמי שזורע זרעים של נתינה זוכה לקטיף נצחי.
נתראה באירועים ויוזמות של האגודה,

בלפור חקק (יו"ר בעבר), הרצל חקק (היו"ר היוצא)

יום שני, י"ח בכסלו תשע"ו, 30 בנובמבר 2015


הוספת תגובה  הדפסה

 

 
תגובות הגולשים
 
 כל הזכויות שמורות לאגודת הסופרים העברים במדינת ישראל  

Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים