סדנאות
  פעילות ילדים ונוער
  טורים אישיים
  מאמרים
  הודעות לעיתונות
  פרסים ותערוכות
  ספרים חדשים
  לזכרם

לקסיקון הסופרים

  אודות הלקסיקון
  דבר העורך
  אלפון
  חיפוש

מאזניים

  דבר העורך
  אודות מאזנים
  טופס הרשמה
  גיליונות מאזנים

חברים

  תנאי קבלת חברים
  תהליך ההרשמה
  טופס הרשמה
  זכויות חברים
  תעריפון מומלץ
  חדשות באגודה
  דרושים
סניפים
  סניף חיפה והצפון
 

דיונות הזהב והכסף    >>

תאריך : 21/05/2008
מאת : הנהלת האגודה

 
סיפורים־רישומים אלה חבוי בהם עולם ומלואו. הספר מגלה בבירור את כישרונה המיוחד של לימור שריר ליצור סיפורים שהם מעט המחזיק את המרובה באופן שהקורא חש שהוא עצמו חי וחווה את האירועים הלקוחים מחיי היום יום.
צורת כתיבתם המעניינת מציגה לקורא סיפורים בצבעי אקוורל נוגעים־לא נוגעים מרפרפים ומעמיקים חליפות. הם רוויי אהבה לאדם על חולשותיו, פגמיו ויצריו.
שפע של דימויים ומטפורות מקוריים מעשירים את המתואר וממחישים אותו. הסיומים הפתוחים משאירים את הקורא מהורהר ותוהה על גורלם של הגיבורים, עוד זמן רב לאחר סיום הקריאה.
פרופ' נורית גוברין

הסיפורים מפתיעים ברמתם ובשפתם העשירה והרהוטה. בקובץ זה בולטת יכולתה של הסופרת לבנות סיפור. לצד סיפורים ריאליסטים מעניינים משלבת לימור שריר גם סיפורים שהם פרוזה פיוטית שהסופרת משתבחת בהם בכישרון מגוון.
אשר רייך
 
לימור שריר היא סופרת ברוכת כישרון ההולך ומתממש מספר לספר. בדיונות הזהב והכסף מתוודע הקורא אל מחוזות מרתקים ברחבי העולם- נופים של מקום ונפש. מארג הסיפורים שהיא משכיילה לטוות ביד אמן מאיר את המצב מזוויות ראיה מרתקות. כתיבתה מלאה,עשירה ועושה שימוש ברבדי שפה שונים. הסיפור הנושא את שם הספר מאפיין יותר מכל את כתיבתה של לימור שריר. יריעת עלילה קצרה.
ציור. תמונה. ירידה לפרטי פרטים של נוף ודמויות המזכירות לי את קסם כתיבתו של ס. יזהר.
עודד פלד
 
קובץ הסיפורים מעידים על מרחב כישרונה הסיפורי המובהק של הסופרת, המפגינה אדריכלות סיפורית המאפשרת מיצוי של עלילה רחבה ביריעה קצרה ומדויקת. הדמויות עולות כחיות ועד להיקסמות הקורא ההולך שבי אחר תפניות המבנה העלילתי. העלילה מרתקת, משכנעת ומפתיעה לעתים בסיום פיוטי המושג באמצעות גוונים מעומעמים, פסטליים השואבים לתוכם את הקורא בסצנות נוקבות וחורכות עד שורש המתמקדות ביצרי לב האדם. זהו כוחו המיוחד של הסיפור הקצר ומבחנו של הסופר היודע את סוד הסיפור הנכון.
עמוס אריכא
 
בספר בולטת התבוננות אמפתית מעמיקה של הסופרת בנבכי נפשו של אדם. בסיפוריה מתפרשת יריעה רחבה של רקעים בערים שונות בארץ ובעולם כשהמשותף לכולם היא ההתעמקות בנפש האדם, לשאול במקומם שאלות ולהשאיר את חלק הארי של התשובות בידי הקורא.
ישנם סיפורים המזכירים לי בתבניתם את סיפוריו של גי דה מופסאן. כושר התיאור של הסופרת הוא מלאכת מחשבת ממש , תיאור המזכיר בקוויו את הציורים הגרוטסקיים של טולוז- לוטרק.
משה גרנות
 
 

 

הוספת תגובה  הדפסה

 

 
תגובות הגולשים
 
 כל הזכויות שמורות לאגודת הסופרים העברים במדינת ישראל  

Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים