סדנאות
  פעילות ילדים ונוער
  טורים אישיים
  מאמרים
  הודעות לעיתונות
  פרסים ותערוכות
  ספרים חדשים
  לזכרם

לקסיקון הסופרים

  אודות הלקסיקון
  דבר העורך
  אלפון
  חיפוש

מאזניים

  דבר העורך
  אודות מאזנים
  טופס הרשמה
  גיליונות מאזנים

חברים

  תנאי קבלת חברים
  תהליך ההרשמה
  טופס הרשמה
  זכויות חברים
  תעריפון מומלץ
  חדשות באגודה
  דרושים
סניפים
  סניף חיפה והצפון
 

תמיד עכשיו    >>

תאריך : 21/05/2008
מאת : הנהלת האגודה

 
חשופה לעצמה ולאחרים –
"תמיד עכשיו" – ספרה החדש והשביעי במספר של רות פלד-נאי
(הוצאת כרמל) כעת בחנויות
 
"תמיד עכשיו" (הוצאת כרמל, 2008), ספרה החדש של רות פלד-נאי, והשביעי במספר, הוא מונולוג של נעמי, המביטה בחייה ומנסה להבין את פשרם ואת הדרמות המתחוללות במשפחתה.
נעמי בוחרת בצורת המונולוג הפנימי, בגוף ראשון, כדי לספר את סיפור חייה, וחושפת את קוראי הספר לתכני נפשה.  נעמי היא ביתו של אידיאליסט ציוני, שעלה ארצה בגפו בשנות העשרים מגרמניה, במחיר אישי גבוה. חיי המשפחה כרוכים בעליית הייקים מגרמניה וקליטתם.
חייהם של נעמי ואחיה אלי, שני צברים, שזורים באירועים מכוננים שונים מן ההיסטוריה של ישראל, מטבח שבעת הנוטרים ב"משמר השבעה," ערב הקמת המדינה, מלחמת העצמאות, דרך מלחמות ישראל, וההתפתחויות בחברה הישראלית.
נעמי, אשה סוערת, חכמה ועצמאית, חיה את החיים כפי שאישה בישראל לא העזה לחיות אותם לפני עידן הפמיניזם והפוסט פמיניזם – היא יוצרת קשר אישי מיוחד עם רב חרדי, מנהלת רומנים סוערים עם אנשים מעולמות בעלי תכנים שונים, נפלטת מכל מסגרת ממוסדת שהיא קשורה אליה, ובונה לעצמה במו-ידיה מסגרות התייחסות משל עצמה.
 
     אירועי ההיסטוריה של ישראל משתקפים בחייה של נעמי ומעצבים אותם, ויעניינו כל מי שנהנה מקריאת רומאנים היסטוריים. לא פחות מכך ירתק ספר מלא חוכמה זה אינדיבידואליסטים המבקשים חיזוק לנטיית ליבם לחיים יצירתיים ועצמאיים.
     רות פלד-נאי היא פסיכותירפיסטית, שפיתחה שיטה ייחודית להורדת יתר לחץ דם, מציירת ומפסלת, ומקיימת תערוכות בארץ ובחו"ל. ספריה הקודמים: "בצל עצמה" (1967), "בלי כתובת" (1972), "שולייים צרים" (1984), "מהלך אחרון" (1986) ו"מחוק" (1993).
     אודה לך על פרסום ההודעה המצ"ב במדור/בתוכנית שבעריכתך.
 
 


הוספת תגובה  הדפסה

 

 
תגובות הגולשים
 
 כל הזכויות שמורות לאגודת הסופרים העברים במדינת ישראל  

Powered by הקמת אתרים  קידום אתרים